Hurda Lehim Fiyatları

Hurda Lehim Fiyatları, çubuk lehim külçe lehim hurdası kilosu fiyatı alımı alanlar Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Antalya, Mersin, Aksaray, Nevşehir, Kocaeli, Çanakkale, Bursa, Zonguldak, Aydın, Balıkesir, Mugla, Denizli, Eskişehir, Trabzon, Kayseri, Bolu illerinden ve bu illere bağlı tüm ilçelerden lehim hurdası alımı yapıyoruz.

Hurda Lehim Fiyatları

HURDA LEHİM ALIMI

Hurda Lehim Fiyatları

Hurda Lehim Alımı

Asil Hurdacılık

Her şeyden önce, Çubuk Lehim hurdası, Külçe Lehim hurdası ve Lehim Cürufu hurdası olmak üzere tüm hurda lehim çeşitlerini Türkiye genelinde yerinden, nakit ödeme yaparak satın alıyoruz. Bu yüzden, hurda lehim satmak, güncel lehim hurdası fiyatlarını öğrenmek ve keşif talepleriniz için aşağıdaki telefon numaralarımızdan firmamız Asil Hurdacılığı arayabilirsiniz.

Hurda Lehim Fiyatları

Lehim, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir alaşımdır. Özellikle söz konusu metal üzerinden hassas cihazlar olduğu zaman, lehim günlük hayatımızda çok işimize yarar. Peki, lehim nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? Lehim çeşitleri nelerdir kısaca bahsedelim.

Lehim Nedir?

Lehim, kalay ve kurşun maddelerinin karışımından oluşan iletken bir alaşımdır.

Bazı metal parçaları birbirine tutturma işleminde kullanılan, kalay ve kurşun alaşımlarının genel adıdır. Ayrıca birleştirilecek, birbirine tutturulacak metal parçaları bu alaşım ergiterek elde edilen çok dayanıklı kaynak çeşididir.

Lehim işlemi, Lehim tellerinin ısıtılmasıyla yapılmaktadır. Lehim telleri akımları rahat bir şekilde iletir.

Hurda Lehim Fiyatları

Lehimleme Ne İşe Yarar?

Lehimleme işlemi, iki farklı metalin birbirlerine sabitlemesini yapmak veya birleştirmek için yapılan işlemlerdir. Metal ürünlerin uçları bir araya getirilerek, yüksek ısıda eritilen lehimlerle ürünler birbirine birleştirilir. Yapılan lehimleme işlemleri, iki farklı metalin birbirine sabitlemesi için yapılır. Birbirine bağlantısı yapılacak olan metaller, lehimleme işlemleriyle yapılır.

Hurda Lehim Fiyatları

Lehim Kullanılan Yerler:

En yaygın lehimleme uygulaması baskı devrelerdeki (PCB) elektronik bileşenlerin montajıdır.Sıhhi tesisat sistemlerindeki bakır boruların bağlanmasında da lehim kullanılır. Konserve tenekeleri gibi sac metallerdeki bağlantılar, çatı izolasyonu ve yağmur dereleme olukları ve araba radyatörleri de geçmişte geleneksel olarak lehimlendiği gibi günümüzde de kısmen lehimlenmektedir. Mücevher parçalarının bağlanması ve tamirinde, küçük mekanik parçaların tutturulmasında da genellikle lehim kullanılır. Cam vitray yapımı da bir başka uygulama alanıdır.

Hurda Lehim Fiyatları

Lehimleme dolgu malzemesi olarak farklı uygulamalar için çeşitli alaşımlar kullanılır. Örneğin elektronik devre montajında 63% kalay ve 37% kurşun, ötektik alaşımı (ya da performansı ötektik olana çok yakın 60/40) tercih edilir.

Malzeme ve kullanım ile beraber yapımı konusunda birçok farklı değişim bulunmaktadır.

  • - Kalay lehimi
  • - Sac lehimi
  • - Elektronik devre lehimi
  • - Eski lehimin sökülmesi
  • - Elektrik devre üzerine lehim

Bu şekilde birçok farklı çeşidi ile beraber değişik alanlarda lehim kullanılmaktadır. Yapımı noktasında ise kalay ve kurşun maddeleri kullanılarak özel bir sistem altında hazırlanır. Böylece lehimin ucuna ısı verilir ve metaller bu şekilde bir araya getirilerek kaynaştırılır.

Hurda Lehim Fiyatları

Lehim Hurdası Çeşitleri:

Farklı alanlarda kullanılmak üzere değişik alaşım oranlarında üretilen bir çok lehim çeşidi vardır. Bunların başında Külçe Lehim, Külçe lehim Bar, Pelet, Masif Tel lehim, Kurşunsuz Çubuk Lehim ve Kurşunlu Çubuk Lehim gelmektedir. Bu lehim çeşitlerinin kullanıldığı ürünlerin hurdaya ayrılması yada bu ürün artıklarının kullanılmaması durumunda hurda olarak alınıp satılırlar.

Hurda Lehim Cürufu Fiyatları

Hurda Lehim Fiyatları:

Lehimin kullanıldığı bir çok alanda gerek atık olarak gerekse hurdaya ayrılan ürünler üzerinde bulunmak üzere lehim hurdası elde edilir. Bazı durumlarda da artık ihtiyaç duyulmadığı için lehimler hurda olarak alınıp satılabilir. Hurda piyasasında lehim hurda çeşitleri Külçe lehim, çubuk lehim, Hurda lehim lapa ve lehim cürufu olarak kategorize edilmektedir.

Hurda lehim fiyatlarını, Anasayfada hazırladığımız hurda fiyatları çizelgesinden öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte günlük hurda lehim fiyatlarını anlık olarak öğrenmek isterseniz firmamız Asil Hurdacılığı telefonla arayıp net olarak öğrenebilirsiniz.

Hurda Lehim Fiyatları

Hurda Lehim Fiyatları

Hurda lehim, diğer metal ve alaşımlara oranla bulunması çok zor olan bir hurda cinsidir. Hurda lehimler genellikle imalat yapan fabrikalarda bulunmaktadır. Bu fabrikalar ise ağırlıklı olarak imalat yapan metal yada elektronik malzeme üreten fabrikalardır. lehim sadece kaynak amaçlı kullanılır ve bunların atıkları da lehim cürufu olarak adlandırılır.

Miktarı fazla olan Lehim hurdalarınız için özel teklif almak yada hurdalarınızın değeri için keşif talep etmek isterseniz firmamız Asil Hurdacılık ile iletişime geçebilirsiniz.