Hurda Kalay Alımı

Hurda Kalay Alımı, boncuk kalay çubuk kalay külçe kalaylı bakır hurdası kilosu fiyatı alanlar Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Antalya, Mersin, Aksaray, Nevşehir, Kocaeli, Çanakkale, Bursa, Zonguldak, Aydın, Balıkesir, Mugla, Denizli, Eskişehir, Trabzon, Kayseri, Bolu illerinden ve bu illere bağlı tüm ilçelerden kalay hurdası alımı yapıyoruz.

Hurda Kalay Alımı

HURDA KALAY ALIMI

Hurda Kalay Alımı

Hurda Kalay Alımı

Asil Hurdacılık

Öncelikle, boncuk kalay hurdası, külçe kalay hurdası ve çubuk kalay hurdası olmak üzere tüm hurda kalay çeşitlerini Türkiye genelinde yerinden, nakit ödeme yaparak satın alıyoruz. Bu yüzden, hurda kalay satmak, güncel kalay hurda fiyatlarını öğrenmek ve keşif talepleriniz için aşağıdaki telefon numaralarımızdan firmamız Asil Hurdacılığı arayabilirsiniz.

Hurda Kalay Alımı

Kalay Nedir?

Kalay, periyodik cetvelde atom numarası 50 olan, İsim kökeni Anglo-Sakson ‘teneke’ kelimesinden gelen element; bileşikleri, izotopları ve allotropları bulunan, ekonomik değere sahip olan, önemli bir ticari elementtir. Simgesi Sn olup Latince stannum dan gelir. Gümüşümsü gri renktedir. Havada kolaylıkla okside olmaz, korozyona karşı dirençlidir. Bu özelliğinden ötürü diğer metallerin kaplanmasında kullanılır. Tarihçesi MÖ 3000 yıllarına dayanır. Kaynak

Kalay dövülebilir ve sünek bir metaldir. Kolayca tel ve levha haline getirilebilir. Kuvvetli asitlerden, alkalilerden ve asit tuzlarından etkilenir.

Hurda Kalay Alımı

Kalay Çeşitleri:

Kalayın iki allotropik şekli vardır: Beta kalay (beyaz kalay) ve alfa kalay (gri kalay). Bununla birlikte farklı kullanım amaçları için üretilen kalayın şekline dayalı olarak Külçe Kalay, Çubuk Kalay ve Boncuk Kalay olmak üzere üç farklı form çeşidi bulunur. Aynı şekilde hurda olarak alınıp satılan ve geridönüşüm ile yeniden hammadde haline gelebilen kalay hurdasının Külçe Kalay hurdası, Çubuk Kalay Hurdası, Boncuk kalay hurdası, Pik Kalay ve Parça Kalay Hurdası olmak üzere çeşitleri bulunur.

Kalay Hurdası Alanlar

Kalayın Kullanım Alanları Nelerdir?

Külçe, çubuk, pik ve parça biçiminde satılan kalayın hangi alanlarda ve hangi formlarda kullanıldığını kısaca anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle, toplum olarak kalay denildiğinde aklımıza hemen mutfakta kullanılan bakır kazan, tencere ve tavaların kaplanmasında kullanılan madde gelmektedir.

Hurda Kalay Alımı

Bundan dolayı imal edilen kalay elementinin yaklaşık %40’ı bakır ve çelik kaplamasında kullanılmaktadır. Ayrıca Kutu, teneke ve kavanozlarda kullanılan metal, geçmiş yıllarda popüler olan retro tenekelerde de kullanılmıştır.

Kalaylı alaşımların en önemlileri, bakırla yaptığı bronz antimuan ve bakırla yaptığı yatak metali ve beyaz metaldir. Kalay metali, kalın çubuklar, külçeler, pikler ve parçalar halinde (50 kg'lık yada daha az) alınır ve satılır.

Çoğunlukla "Düz" yada "A Kalite" kalay olarak tabir edilen ticari anlamda saf kalay minimum % 98.8 kalay içeriğine sahiptir. Daha yüksek kaliteli elektrolitik olanların % 99.95-99.98 kalay içeriği vardır. Sert kalay % 99.6, teknik kalay ise % 99 kalay içermektedir.

Hurda Kalay Alımı

Bununla birlikte çeşitli objelerde ve süs eşyalarında kalay kullanılmaktadır. Kalayın, elektrik endüstrisinde değerli bir kullanım yeri vardır.

Taşımacılıkta otomotiv, gemi ve uçak üretiminde ciddi oranda kalay kullanılır. Otomotiv sektöründe kalay; radyatör, kaporta, motor yatakları, hava ve yağ filtrelerinde kullanılmaktadır.

Hurda Kalay Alımı

Hurda Kalay Alımı

Ayrıca Süper iletken mıknatısların üretiminde niyobyum-kalay alaşımı kullanılır. Bazı diş macunlarının içinde, aktif bir bileşen olan kalay florür bulunmaktadır. Kalay, matbaacılıkta da (matbaa harfi) kullanılmaktadır. Son olarak Şamdan, seramik, parfüm, ayna, cam, boya, sabun ve poliüretan üretiminde kullanılmaktadır.

Hurda Kalay Fiyatları

Hurda Kalay Fiyatları:

Kalay hurdası satmak istediğinizde elinizde bulunan külçe kalay, çubuk kalay, boncuk kalay, pik yada parça kalay hurdasının kilo fiyatını öğrenmek istersiniz. Alımını yaptığımız hurda kalay fiyatlarını Anasayfa'da bulunan hurda listesinden öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte, değişken piyasa koşulları nedeni ile anlık olarak değişen hurda kalay fiyatlarını net olarak öğrenmek isterseniz firmamız Asil Hurdacılığı telefonla arayarak yada hurdacı Whatsapp hattımızdan yazarak öğrenebilirsiniz.

Kalay Hurdası Nerede Bulunur?

Kalay hurdası, motor yataklarından, araç kaportalarından, radyatörlerden elde edilmektedir.

Kalay hangi maddelerden yapılır?

Kalay mineralleri içinde demir, kükürt, tungsten, nikel, kurşun, gümüş ve bakır bulunabilir. Dünyada genellikle alüvyonlu bölgelerde kalay cevherleri bulunur.

Türkiye’de Bursa-İnegöl, Niğde-Çamardı-Ulukışla bölgelerinde kalay rezervleri tespit edilmiştir. Kalay hurdası nasıl anlaşılır, 1 kg kalay Fiyatı, Lehim Hurdası, Hurda kalay fiyatları, Kalay nerede çıkarılır, Kalay fiyatları, Kalay Nerelerde kullanılır, Güncel Hurda Fiyatları hakkında firmamız Asil hurdacılık'tan bilgi alabilirsiniz.

Miktarı fazla olan Kalay hurdalarınız için özel teklif almak yada hurdalarınızın değeri için keşif talep etmek isterseniz firmamız Asil Hurdacılık ile iletişime geçebilirsiniz.